четвер, 3 липня 2014 р.

Готуємося до ЗНО

  ЗНО 2019





 

Навчальний рік щойно розпочався, а старшокласники разом із вчителями вже починають готуватися до випускних іспитів та вступу до вишів. Звісно, у кожного педагога є свій рецепт успішної підготовки учнів до ЗНО. Проте час від часу в нас виникає бажання дізнатися, що роблять інші, які принципи застосовують, які прийоми і методи використовують. Ми спробували відповісти на запитання, що найчастіше виникають у вчителів.

Які завдання допоможуть учням підготуватися до ЗНО?

Що треба робити: розв’язувати задачі чи вчити теорію, писати есе чи диктанти, проводити дослідження чи проходити тестівання? Обирайте на власний розсуд! Головне – систематично працювати. Найкраще запропонувати дітям для виконання різнотипні завдання, які змушували б застосовувати знання в різних ситуаціях, сприяли повторенню і закріпленню вивченого.

З яких тем починати повторення?

Можна розділити теми для повторення за ступенем вивченості, почати з тих, які найгірше запам’яталися, а далі розглянути ті, що вже опановані й не потребують багато часу та уваги. Логічно також почати із теми, яку діти запам’ятали або зрозуміли найгірше, а далі розглядати вже ті, що краще знайомі. Таким чином ми отримуємо більше часу для вивчення матеріалу. Проте корисно також буде почати повторення із знайомого матеріалу. У такий спосіб ми одразу зменшуємо обсяг повторюваного, а діти отримують дієву мотивацію до навчання, побачивши, наскільки швидко просуваються у підготовці до іспиту.

Які форми роботи використовувати – індивідуальні чи групові?

Тут доречно поєднувати різноманітні форми і методи роботи: наприклад, діти самостійно повторюють теорію, а практичні завдання можуть виконувати парами або групами, пояснюючи одне одному матеріал і доповнюючи відповіді товаришів. І обов’язково тести! Треба, щоб діти якомога більше разів пройшли усі можливі тестування з предмету, який планують складати на ЗНО. З кожним пройденим тестом збільшується досвід, з’являється впевненість у власних силах. Вони навчаться розбирати тестові завдання різних типів, визначати час, необхідний для їх виконання, розрахувати власні сили.

Як представити інформацію?

Готуючи завдання для опрацювання, не забувайте про особливості психіки людини: краще запам’ятовується матеріал, який додатково підкріплений наочними засобами – малюнками, схемами, відео тощо. Якщо є така можливість, можна організувати екскурсію – в інше місто, на виробництво, в музей тощо.

Як фіксувати і зберігати дані?

Давайте запропонуємо учням підготувати бази даних, що у зручній формі представлятимуть необхідну інформацію – це можуть бути таблиці, схеми, конспекти, занотовані у зошиті або записані окремими файлами на електронних носіях. Нехай це буде шпаргалка, яку вони ніколи не візьмуть із собою на іспит. Проте точно систематизують і запам’ятають матеріал.
Бажаєте дізнатися про підготовку учнів до ЗНО, після якої діти посміхаються, про мислення зростання, як невід’ємну частину підготовки до ЗНО, а також про екзаменаційний стрес, його причини і наслідки? Станьте учасником вебінару «Ефективна підготовка до ЗНО: практичні поради і техніки», який відбудеться 12 вересня о 18.00.

 

ЗНО - 2018

Хімія 

Хімія

Біологія

ЗНО     -   2017 рік 

10.08.2016

Міносвіти назвало дати проведення ЗНО-2017

 

  Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 29.10.2015 №81 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2016 році»

 

                 Біологія 

       Програма ЗНО з біології 2017 року

 

 

 

 

                                         Хімія 

             Програма ЗНО з хімії 2017 року

  

 

 

  Тест ЗНО з хімії

 

Тест ЗНО з біології 

 

ЗНО     -   2016 рік 

  ЗНО з хімії: особливості тесту 2016 року

 

Програма ЗНО з хімії 2016 року

  Програма ЗНО з біології 2016 року

22.12.2015

16.11.2015


З-го липня Український центр оцінювання якості освіти оголосить результати зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, біології, фізики та російської мови. За повідомленням УЦОЯО наразі 

 
Зовнішнє незалежне оцінювання 2015 року з хімії


Зовнішнє незалежне оцінювання 2015 року з біології

24.03.2015


https://zno.yandex.ua/?from=teaser_main_all_colour-3-3_ua|



20.03.2015
     
           https://zno.yandex.ua/chemistry/

https://zno.yandex.ua/?from=teaser_main_all_monitor-2_ua|



10.02.2015

   
зовнішнє незалежне оцінювання          https://zno.yandex.ua/?from=teaser_main__ruchka-2_ua|
28.01.2015
http://zno.osvita.net/ 

05.01.2015

  Розпочато реєстрацію для участі в ЗНО 2015 http://www.mon.gov.ua/ua/news/42546-rozpochato-reestratsiyu-dlya-uchasti-v-zno-2015

Корисні посилання для підготовки до ЗНО
http://testportal.gov.ua/index.php/text/zno/ 

http://testportal.gov.ua/index.php/text/probtest/

http://zno-online.com/index.php/zno-za-predmetamy

- з хімії: 

Програма ЗНО з хімії 2015 року  http://osvita.ua/test/program_zno/945/

http://www.mon.gov.ua/img/zstored/files/prog_zno_chemistry_2014.pdf

https://zno.yandex.ua/chemistry/

- з біології:

Програма ЗНО з біології 2015 року http://osvita.ua/test/program_zno/943/

https://zno.yandex.ua/biology/ 

http://zno-ua.net/lesson/biology/tests/ 




Онлайн тест з хімії
http://zno-online.com/index.php/zno-2014-ua/zno-2014-himija#startZno2014him

Онлайн тест з біології 
http://zno-online.com/index.php/zno-2014-ua/zno-2014-biologija#startZno2014 


Немає коментарів:

Дописати коментар